загрузка...
Loading...

В розділі підручники PDF додано підручники для 1, 5, та 10 класу 2018 року видання

ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОКИСНЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

 

2. Корозія

2.4. Захист від корозії

 

Щоб захистити метали від корозії, їх покривають шаром більш активного металу. Захисна функція зберігається і в тому випадку, якщо захисний шар має пошкодження або тріщини.

Приклад. Оцинковані залізні труби краще захищені від іржі, ніж неоцинковані. Якщо кородувальне середовище стикається із залізом, то залізо отримує захист від більш активного цинку, який при цьому переходить у розчин.

 

 

Запам’ятайте: метал, який окислюється, для того щоб захистити інший метал від корозії, і при цьому переходить у розчин, називають гальванічним (жертовним) анодом, анодним протектором.

З іншого боку, якщо який-небудь метал має покриття з менш активного металу, то спостерігають наступне: метал, що захищають, кородує особливо сильно в тих місцях, де захисний шар пошкоджений.

Приклад. Консервні банки для харчових продуктів виготовляють із заліза, яке через його чутливість до дії кислот покривають захисним шаром олова. Якщо поверхню буде пошкоджено, то банка протікатиме, бо залізо, як активніший метал, почне кородувати.

 Допоможемо дітям разом

загрузка...