загрузка...
Loading...

В розділі підручники PDF додано підручники для 1, 5, та 10 класу 2018 року видання

Хімія - універсальний довідник

ТИПИ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ

 

РЕАКЦІЇ СПОЛУЧЕННЯ

 

Уже сама назва «реакція сполучення» говорить про її тип. У результаті сполучення декількох речовин утворюється одна нова речовина. Практично завжди в реакцію сполучення вступає не більше двох речовин; ці речовини можуть бути як простими, так і складними.

Приклади реакцій сполучення:

У переважній більшості реакції сполучення є екзотермічними. Це означає, що в результаті реакції виділяється енергія у вигляді теплоти, світла й ін., і внутрішня енергія сполуки, що утворилася, буде меншою від суми внутрішніх енергій вихідних речовин. Зменшення внутрішньої енергії хімічної системи є рушійною силою, причиною такої взаємодії речовин.

В окремих випадках реакція сполучення ендотермічна. Наприклад,

У результаті такої реакції внутрішня енергія продукту зростає порівняно з енергією вихідних речовин, тому для протікання цих реакцій необхідний приплив енергії ззовні, а з його припиненням припиняється реакція. Ось чому не горить азот у кисні й існує наша земна атмосфера.

Відзначимо також, що для початку більшості реакцій сполучення, як, до речі, й інших реакцій, необхідне нагрівання.Допоможемо дітям разом

загрузка...