На думку К. А. Сен-Симона, "асоціація" змінить форму розподілу. Поясніть цей вираз - КРИТИЧНИЙ НАПРЯМ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ІДЕЙ. ЕКОНОМІЧНІ ВЧЕННЯ СОЦІАЛІСТІВ—УТОПІСТІВ - Історія економічних вчень навчальний посібник 

В розділі підручники PDF додано підручники для 1, 5, та 10 класу 2018 року видання

Історія економічних вчень

КРИТИЧНИЙ НАПРЯМ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ІДЕЙ. ЕКОНОМІЧНІ ВЧЕННЯ СОЦІАЛІСТІВ—УТОПІСТІВ

 

На думку К. А. Сен-Симона, "асоціація" змінить форму розподілу. Поясніть цей вираз

Економічною формою нового суспільства, що вирішить проблему узгодження трьох складових суспільного розвитку, на думку Сен-Симона, стане асоціація.

Формування асоціації відбуватиметься створенням промислових угруповань на базі наявних капіталів та виробництв. Це буде об'єднання промисловців, торговців, банкірів, фермерів, робітників і вчених.

Сен-Симон підкреслює, що "національну асоціацію" потрібно розглядати як "промислове підприємство", усі члени якого працюють задля однієї мети.

Капітал, що є власністю підприємця — члена асоціації, є основою функціонування індустріальної системи Сен-Симона, слугує її розвиткові. На його думку, капітал має таке саме право на винагороду, як і праця. Прибуток визначається як сукупний дохід, що розподіляється відповідно до праці та вкладеного капіталу. Підприємець, за Сен-Симоном, не тільки власник, а й керівник промислового підприємства, а отже, його доходи — природна винагорода за висококваліфіковану працю. Справедливий розподіл благ у майбутньому суспільстві Сен-Симон розуміє не як зрівнялівку, а як розподіл за внеском у спільне виробництво, проте частина отриманого прибутку в асоціації використовуватиметься для задоволення суспільних потреб. Коли асоціація набуде планетарного масштабу, розподіл узагалі здійснюватиметься за потребами.


загрузка...